Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новоставецька громада» (код ЄДРПОУ: 04405716) був реорганізований і увійшов до складу Теофіпольської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Новоставецька ОТГ

припинила діяльність, увійшла до складу Теофіпольської громади

Історична довідка

 

Село Новоставці

На заході України, в історичній області, яку називають Поділлям, на лівому березі річки Полква розкинулось мальовниче село Новоставці.

Про виникнення села існує декілька легенд. Одна з них говорить, що Новоставці виникло внаслідок переселення жителів із зруйнованого татарами села Хомулки, яке знаходилось на відстані 1,5 км на захід від сучасного села. Про існування Хомулки свідчать виорані на пагорбах черепки, речі домашнього вжитку. Інша легенда говорить, що неподалік сучасного села існувало поселення, яке носило назву Ставки. До сьогодні збереглися гребельки поперек долини, які у ті часи утворювали Ставки. Напевно, люди пересилились ближче до річки, тому що їм не вистачало води. Про те, що люди відчували потребу у воді, свідчить ряд штучно зроблених водозбори (ставків). А невеликі джерела сучасних Безодень не забезпечували повністю жителів водою. Тому вони були вимушені переміститись ближче до річки, де створили нові ставки, від чого і походить назва села Новоставці.

Перша писемна згадка про село зроблена у дарчому акті великого князя литовського Вітовта, яким він 30 липня 1420 року подарував Новоставці своєму слузі  Павлу Ярмолинському. Очивидно, на той час село вже існувало.

Частина Новоставець належала поміщикам Синютам. Від Синют Новоставці перейшли у власність князів Яблонських, а потім Сапєг. Новоставецький маєток купив у держави поміщик  І.Плачковський.


 

Село Кривовілька

На правому березі річки Полква лежить мальовниче село Кривовілька. Походження назви села має свою легенду. Власником села був пан. Який мав дуже красиву дочку Вільху. Але Вільха мала вроджені вади, що створювали враження, немовби дівчина крива. Невдовзі дівчина померла. І пан, щоб пам'ять про його доньку не померла разом із нею, назвав на її честь село Кривовілька.

с. Кривовілька вперше згадується в історичній літературі у 1570 році під назвою Крива Воля,як власність шляхтича С.Шумського.1583 році інший власник села – пан Горайський.З 1598 року селом володів князь Януш Збаразький .У XVII- XVIII ст.селом володіли Яблонські й Сапєги.У 1831 р. маєток у Кривій Волі конфісковано .124 десятин землі дісталося поміщику Плачковському.


 

Село Коров’є

Розташоване село Коров'є на правому крутосхилому березі річки Полква. Вперше згадується в дарчому акті великого князя литовського Вітовта, який 21 серпня 1421р. подарував Коров’є Павлу Ярмоленському.

Назва його походить, очивидно від слова «корова». Від Ярмоленського село перейшло у власність Григорія Синюти, а пізніше його як придане одержав Стефан Шумський.

Тривалий час селом володіли Чолганські , а потім Сапєги. У 60-ті рокм Коров’є стало державним маєтком.Його конфіскували у поміщика Л.Сапєги.

У 60 - ті рр. ХIX ст. Коров'є стало державним маєтком. Його конфіскували у поміщика Л.Сапєги за те, що він брав участь у польскому визвольному русі.

 


 

 

Село Човгузів

Село Човгузів розташоване на лівому березі річки Полква, за 10 км від районного центру. В околицях Човгузова є два давніх кургани. Село під назвою Човгузів вперше згадувалосяв в 1532 р.у документах архіву князів Сапєгів, як маєток Чолганських. Очевидно, від прізвища цих власників, які тривалий час володіли селом, і походить назва села.  Довгий час село належало магнатам Сапєгам і Яблонським. За участь у польському повстанні 1831 р. його човгузівський маєток конфісковано у власність держави. Селян перевили у розряд державних.

 


 

 

Село Антонівка

Село засноване 1927 році як виселок Човгузова. Назву одержало від імені першого поселенця. Розташоване за 12 кілометрів від районного центру.

 


 

 

Село Вовківці

Вовківці розташоване на правому березі річки Полква, за 13 кілометрів від районного центру. Вперше село згадувалося в документах від 27 червня 1518 року. У другій половині XVIII ст. село належало поміщикам Яблонським , а пізніше – князям Сапєгам.

У 1831 році вовківський маєток,що належав Л.Сапєзі, конфісковано у власність держави.

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua